logo
Farbowane włosy piękne bez ograniczeń

Farbowanie włosów to błyskawiczny sposób na zmianę kobiecego image’u. Niektóre panie preferują częste i zdecydowane modyfikacje koloru, inne pozostają wierne ulubionym odcieniom przez wiele lat. Wszystkim jednak zależy na tym, by farbowanie nie wpływało negatywnie na kondycję włosów, a kolor utrzymywał się długo i wyglądał efektownie. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, dzięki którym te oczekiwania stają się realne.

Zabawa kolorem

Intensywny róż, zaskakujący turkus, szalona czerwień, a może pogodny żółty? Warto spróbować zdecydowanej koloryzacji, by przekonać się, jak niezwykły przyniesie efekt. Fantazyjne barwy dziś  nikogo już nie szokują, za to budzą podziw i przyciągają uwagę. W przypadku nieco zwariowanych eksperymentów z fryzurą polecamy trwałe, łagodne dla włosów farby Mad Touch (bez amoniaku!).

Wspaniały połysk, idealny ombre

Sporym wyzwaniem dla fryzjerów jest uzyskiwanie perfekcyjnego efektu ombre, czyli „gradientowego” farbowania. Tu z pomocą przychodzi profesjonalna marka Indola i jej produkt DemiTransformer, przeznaczony właśnie do wygładzania przejść pomiędzy kolejnymi tonami włosów koloryzowanych. A jak wydobyć pełnię koloru, gdy od farbowania upłynęło już trochę czasu? Nieocenione okażą się lotiony z serii Subrina Fusion, które wzmocnią połysk. Rekomendujemy zwłaszcza odcień gołębi – szary, pasujący do wielu odcieni farby.

Rozjaśnianie i przywracanie koloru

Czy jaśniejszy kolor włosów można uzyskać bez inwazyjnych zabiegów fryzjerskich? Włoska marka Lisap proponuje rozjaśnianie olejkami pochodzenia naturalnego. Linfa Schiarente może zmienić odcień włosów nawet o 4 tony. A jeśli decydujemy się jednak na tradycyjną koloryzację w domowej łazience albo w salonie fryzjerskim i nowa stylizacja nie do końca nam odpowiada możemy z niej… zrezygnować! Usunięcie farby jest możliwe i nie musi oznaczać „zmywania” własnego koloru włosów. Subrina Eliminator to kosmetyk ułatwiający skuteczne, a jednocześnie nieinwazyjne pozbycie się niepożądanego efektu zabiegów koloryzacyjnych.

Pielęgnacja ponad wszystko

Warunek udanego eksperymentowania z kolorem włosów to odpowiednia pielęgnacja. Farbowanie wpływa nie tylko na samą fryzurę, ale też na skórę głowy. Jeśli jest delikatna i wrażliwa, lepiej nałożyć na nią zabezpieczającą warstwę Indola NN2. Zapewni ona ochronę przed podrażnieniami.

Do pielęgnacji i odświeżania koloru włosów farbowanych polecamy natomiast utleniacz Subrina Cremeoxyd 1,9%. W czasie koloryzacji wspiera on wnikanie farby w strukturę włosa, a więc zapewnia równomierne rozłożenie barwnika. A pomiędzy kolejnymi farbowaniami można wykorzystywać go jako krem pielęgnujący, podtrzymujący intensywność koloru.