logo
Wybieramy szampon idealny dla kobiecych włosów

Szampony należy do kosmetyków, po które panie sięgają najczęściej – nawet codziennie. Właśnie z tego względu ma on tak duży wpływ na kondycję włosów. Oczywiście można traktować go jedynie jako preparat oczyszczający pasma z sebum i zabrudzeń, ale jeśli wybierze się taki, który dodatkowo poprawia ich wygląd, każde mycie stanie się jednocześnie zabiegiem pielęgnacyjnym. Co może zdziałać dobry szampon?

Po pierwsze: nawilżenie, odżywienie i wzmocnienie

Preparat „dbający” o to, by włosy były miękkie, zachowały piękny połysk i nie ulegały osłabieniu, to absolutny must have w naszym podręcznym zestawie łazienkowym. Właściwie każda kobieta powinna przynajmniej od czasu do czasu sięgnąć po szampony nawilżające albo wzmacniające włosy. Często są one produkowane na bazie naturalnych składników, takich jak olej arganowy lub proteiny. Dostarczają wówczas niezbędnych składników odżywczych, dlatego włosy po umyciu takim kosmetykiem są miękkie, przyjemne w dotyku, gładkie i błyszczące.

Po drugie: wsparcie dla koloru

Każde mycie włosów farbowanych traktowane jest raczej jako zagrożenie dla koloru uzyskanego podczas zabiegów fryzjerskich. O ile „zwykłe” kosmetyki mogą rzeczywiście wypłukiwać warstwę barwnika, o tyle dostępne na rynku szampony przeznaczone specjalnie do włosów po koloryzacji wręcz wspierają utrzymanie intensywnego, pełnego połysku koloru. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na zastosowanie danego preparatu. Niektórych z nich można bowiem używać uniwersalnie, zaś inne dają lepszy efekt wyłącznie w odniesieniu do konkretnych marek farb.

Drugą ciekawą grupą szamponów są te przeznaczone do włosów w naturalnym kolorze. I tak: można znaleźć na rynku kosmetyki odpowiednie np. dla blondynek, dla szatynek i brunetek, a nawet dla pań o włosach siwych. Wspomnijmy również o szamponach do włosów po zabiegach fryzjerskich, takich jak prostowanie. Utrwalają one efekt wygładzenia pasm

Po trzecie: pielęgnacja skóry głowy

Wszelkie zabiegi związane z pielęgnacją włosów udadzą się tylko wtedy, gdy i skóra głowy jest w dobrej formie. Na szczęście również w tym przypadku z pomocą przychodzą nam odpowiednio dobrane szampony. Ich zadaniem jest zakwaszenie skóry głowy tak, by przywracać jej naturalne, a więc lekko kwaśne pH. Na skórę korzystnie wpływają też szampony przeznaczone do codziennego stosowania